Kategorie

Najnowsze

Wraz z biurem brokerów ubezpieczeniowych Adler Brokers Group zapraszamy na szkolenie dotyczące możliwości wyboru ofert ubezpieczeniowych spośród dostępnych w towarzystwach ubezpieczeniowych.

Dla wszystkich entuzjastów edukacji przygotowaliśmy badania, które mają służyć tworzeniu zasobów informacyjnych dla polityki edukacyjnej w Polsce.


Opublikowany przez Alicja | 2016/07/15

Czym się kierować wybierając przedszkole?
Każdy rodzic prędzej, czy później musi pogodzić się z tym, że jego dziecko zaczyna dorastać.

Dlatego każdy ważniejszy etap jego życia jest dla ojca lub matki niełatwym doświadczeniem. Pierwszym takim momentem jest posłanie dziecka do przedszkola.

Bywa tak, że sytuacja rodzinna lub materialna zmusza nas do wczesnego posłania naszego potomstwa do takiej instytucji. Nigdy nie są to proste chwile, jednak należy wtedy kierować się rozumem, a nie emocjami. Gdyż dziecko z czasem zaakceptuje tę zmianę, znajdzie rówieśników, z którymi będzie mógł się bawić i którzy umilą mi czas rozłąki z rodzicem. Tylko konsekwencja i nie okazywanie słabości mogą do tego doprowadzić. Wcześniej jednak należy szczególną uwagę poświęcić kwestii, do jakiego przedszkola zapisać dziecko.

Nie jest to sprawa błaha i nie należy jej w ten sposób traktować. Tym bardziej jeśli mieszkamy w dużym mieście, które daje nam spory wybór i nie znamy każdej placówki oraz jej personelu na tyle dobrze. Wtedy niezastąpiona staje się lista zalet i wad każdego przedszkola, które bierzemy pod uwagę. W ten sposób zaczynamy dostrzegać na co zwracać uwagę wybierając przedszkole, a co ewentualnie okazuje się mało istotne. Stopniowo lista ta będzie przez nas uzupełniana, toteż niektóre placówki same zostaną wyeliminowane, gdyż nie będą spełniać naszych kryteriów.

Coraz popularniejszym zjawiskiem jest stosowanie w przedszkolach metody Montessori (jako przykład może posłużyć www.przedszkole-montessori.wroclaw.pl). Wielu rodziców jest zachwyconych takich sposobem wychowania ich dzieci, toteż zwraca uwagę, czy potencjalne przedszkola ją stosują. Dlatego warto, na swojej liście zrobić osobną kolumnę z tą metodą i zaznaczyć, kiedy dana placówka spełni ten wymóg. Ta dogłębna analiza sprawi, że rozstanie z dzieckiem będzie łatwiejsze, bo będziemy całkowicie pewni, że podjęliśmy właściwą decyzję i pozostawiliśmy dziecko w idealnym dla niego miejscu.

Fotografie:


nauka
szkolenia
wykształcenie
przedszkole