Najnowsze

Wraz z biurem brokerów ubezpieczeniowych Adler Brokers Group zapraszamy na szkolenie dotyczące możliwości wyboru ofert ubezpieczeniowych spośród dostępnych w towarzystwach ubezpieczeniowych.

Dla wszystkich entuzjastów edukacji przygotowaliśmy badania, które mają służyć tworzeniu zasobów informacyjnych dla polityki edukacyjnej w Polsce.


Wybór idealnej szkoły

Artykuły powiązane: edukacja, kształcenie, nauka, szkolenia, wykształcenie

(...) Jak co roku początek września to czas kiedy dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny. Dla jednych będzie to kontynuacja nauki, dla innych natomiast rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Mowa tu oczywiście o maluchach rozpoczynających naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej.  Zanim (...)

Opublikowany przez Wanda | 2018/03/12

Wybór idealnej szkoły

Gry ponadpokoleniowe - opłaca się w każdym wieku!

Artykuły powiązane: dzieci, edukacja

(...) Nauka gry w szachy – opłaca się w każdym wieku! Gra w szachy staje się ostatnio popularna na nowo! Jak wykazują badania naukowe, to niezwykle efektywny sposób, aby rozwijać zdolności z zakresu matematyki czy innych nauk ścisłych. Dzieci i młodzież grający w królewską grę zwykle są zdolniejsi i mają lepsze wyniki w nauce od swoich rówieśników. Nic dziwnego, że kraje członkowskie zdecydowały się na wprowadzenie zajęć szachowych do szkół w ramach nauczania początkowego. Szachy dla początkującychDzieci w wieku przedszkolnym chętnie uczą się poprzez zabawę – jest to najlepszy czas, aby zaczęły przyswajać zasady gry w szachy. Jeśli nie mają umysłu ścisłego, może im to ułatwić późniejszą naukę matematyki czy fizyki. Kurs szachowy będzie świetnym pomysłem – warto zapoznać się z ofertą i zapisać malucha na pierwsze spotkanie. W warszawie takie spoktania organizuje szkoła ECS (szkolaszachowa.pl).Dziecko (...)

Opublikowany przez Alicja | 2018/01/24

Gry ponadpokoleniowe - opłaca się w każdym wieku!

Przedszkole

Artykuły powiązane: dzieci, edukacja, nauka, przedszkole, szkoła, zabawa, zabawki

(...) ten sposób, że najważniejszy dla rozwoju dziecka jest etap od urodzenia do trzeciego roku życia. Wtedy wszystko się kształtuje. I to właśnie wtedy dziecko powinno być pod jak najlepszą opieką kochających osób, wspierających jego (...)

Opublikowany przez Norbert | 2017/11/08

Przedszkole

Jak poprawić swój śpiew czyli o emisji głosu

Artykuły powiązane: edukacja, kształcenie, muzyka, nauka, szkoła

(...) Są ludzie którzy chcą nauczyć się śpiewać, jednak brak im słuchu muzycznego, zatem czy można nauczyć śpiewu ludzi nie posiadających słuchu muzycznego? Zdania są w tej kwestii bardzo podzielone. Jednak jeśli dziecko od najwcześniejszych dni życia ma styczność z muzyką, to jego mózg, będąc w okresie szybkiego rozwoju, chłonie wszystkie docierające do niego dźwięki. Kiedy więc najlepiej zacząć lekcje śpiewu ? (...)

Opublikowany przez Alicja | 2014/12/22

Jak poprawić swój śpiew czyli o emisji głosu

Edukacja w Polsce.

Artykuły powiązane: edukacja, kształcenie, szkolenia

(...) Edukacja w Polsce, tak jak w każdym innym kraju jest bardzo istotnym tematem. Czymś, co po części stanowi o jego przyszłości. Dobra polityka edukacyjna to umożliwienie kształcenia w odpowiednich kierunkach, myślenie perspektywiczne – sama edukacja bowiem ma prowadzić do możliwości zaistnienia na rynku pracy. Jak wygląda polityka edukacyjna w Polsce? Czy jest odpowiednia? Szkoły podstawowe i gimnazja. Po reformie edukacji, przeprowadzonej w 1999 roku przez rząd Jerzego Buźka, wiele się w polskich szkołach zmieniło, jednak coraz częściej mówi się o błędnych decyzjach. Nie można się temu dziwić. Zamiana 8 letniej edukacji w szkole podstawowej, na krótszą edukację w szkole podstawowej i późniejszą w gimnazjum, nie doprowadziła do dużych zmian na lepsze. Konieczność zmiany szkoły w najtrudniejszym dla młodzieży czasie, nie zawsze wychodzi na dobre. (...)

Opublikowany przez Mikołaj | 2014/09/23

Edukacja w Polsce.

Wyniki polskich uczniów - czy szkoła uczy dobrze?

Artykuły powiązane: edukacja, egzaminy, kształcenie, szkoła

(...) Polscy uczniowie nie mają łatwego orzecha do zgryzienia, niestety program, jaki obowiązuje w szkołach jest niezwykle rozbudowany i tym samym sprawia, że na wiele tematów zwyczajnie nie starcza czau podczas lekcji. I choć podstawa programowa w gimnazjum wydaje się nie być zbytnio rozbudowana, to każdy nauczyciel wie, jak trudno jest cały program zrealizować.Niestety w trzyletnie gimnazjum wciśnięto wszystko, co się dało. Uczyniono je drugim Harvardem i sprawiono, że przebrnięcie przez te trzy lata nauki (...)

Opublikowany przez Aneta | 2014/07/21

Wyniki polskich uczniów - czy szkoła uczy dobrze?

Znajomość języków obcych w firmie

Artykuły powiązane: edukacja, kursy językowe, nauka, szkoła, szkolenia językowe

(...) Kursy językowe dla firm są obecnie oferowane niemal przez każdą większą szkołę języków obcych. Działa tu prosta zasada rynku, w myśl której popyt reguluje podaż. Polskie firmy coraz częściej eksportują swoje towary bądź usługi poza granice naszego kraju, na (...)

Opublikowany przez Aneta | 2014/02/09

Znajomość języków obcych w firmie

Egzamin dojrzałości

Artykuły powiązane: edukacja, kształcenie, matura, szkolenia

(...) Tak zwany egzamin maturalny czyli popularna matura jest egzaminem kończącym edukację na poziomie szkoły średniej (liceum czy technikum). Oczywiście, aby dostać świadectwo ukończenia owej szkoły nie trzeba zdawać matury, ale już trzeba ją mieć chcąc wybrać się na studia. Wyniki z matury są bardzo ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy dany kandydat na studia dostanie się czy też nie. Ciężko jest dostać się na studia dzienne z polonistyki mając bardzo słabe wyniki z matury z języka polskiego, nawet jeśli z innych przedmiotów uczeń zdał (...)

Opublikowany przez Wanda | 2014/02/06

Egzamin dojrzałości

Wyższe kompetencje - lepsza praca

Artykuły powiązane: edukacja, kursy, nauka, szkoła, szkolenia

(...) Okazuje się, że pracownik który okresowo uczestniczy w kursach nabywa większe zdolności oraz bardziej ugruntowaną wiedzę w danym obszarze. Kursy oferują możliwość stałego zdobywania nowych zdolności a także zwiększenia kompetencji pracowników. Proponowane kursy odbywają się na różnym poziomie zaawansowania. Dotyczą zarówno dziedzin podstawowych jak również zaawansowanych. Najczęściej szkolenia skupiają się na jednym zagadnieniu. Coraz większą popularnością cieszą się kursy autorskie zarówno dla (...)

Opublikowany przez Paweł | 2012/12/19

Wyższe kompetencje - lepsza praca

Uczelnia wyższa w Poznaniu

Artykuły powiązane: edukacja, kształcenie, szkolenia

(...) Wyższa Szkoła Zawodowa 'Kadry dla Europy' znajduje się w stolicy Wielkopolski. W porównaniu do tego, co oferują inne uczelnie niepaństwowe my uruchamiamy różnorodne kierunki studiów a także specjalności oraz specjalizacje: ekonomia, pedagogika, filologia angielska, europeistyka, kierunek artystyczny - ochrona dóbr kultury, gospodarka przestrzenna, dziennikarstwo, finanse i rachunkowość, kulturoznawstwo, hotelarstwo, turystyka i rekreacja i amerykanistyka. Wyższa Szkoła Zawodowa 'Kadry dla Europy', oprócz kształcenia, zapewnia swoim studentom mnóstwo zajęć i imprez towarzyszących. (...)

Opublikowany przez Norbert | 2012/11/17

Uczelnia wyższa w Poznaniu