Kategorie

Najnowsze

Wraz z biurem brokerów ubezpieczeniowych Adler Brokers Group zapraszamy na szkolenie dotyczące możliwości wyboru ofert ubezpieczeniowych spośród dostępnych w towarzystwach ubezpieczeniowych.

Dla wszystkich entuzjastów edukacji przygotowaliśmy badania, które mają służyć tworzeniu zasobów informacyjnych dla polityki edukacyjnej w Polsce.


Opublikowany przez Alicja | 2018/01/24

Gry ponadpokoleniowe - opłaca się w każdym wieku!
Nauka gry w szachy – opłaca się w każdym wieku! Gra w szachy staje się ostatnio popularna na nowo! Jak wykazują badania naukowe, to niezwykle efektywny sposób, aby rozwijać zdolności z zakresu matematyki czy innych nauk ścisłych.Dzieci i młodzież grający w królewską grę zwykle są zdolniejsi i mają lepsze wyniki w nauce od swoich rówieśników. Nic dziwnego, że kraje członkowskie zdecydowały się na wprowadzenie zajęć szachowych do szkół w ramach nauczania początkowego.

Szachy dla początkujących
Dzieci w wieku przedszkolnym chętnie uczą się poprzez zabawę – jest to najlepszy czas, aby zaczęły przyswajać zasady gry w szachy. Jeśli nie mają umysłu ścisłego, może im to ułatwić późniejszą naukę matematyki czy fizyki. Kurs szachowy będzie świetnym pomysłem – warto zapoznać się z ofertą i zapisać malucha na pierwsze spotkanie. W warszawie takie spoktania organizuje szkoła ECS (szkolaszachowa.pl).

Dziecko można w ten sposób zarazić pasją do nauk ścisłych, co pomoże mu w przyszłości – nie tylko w szkole. Kurs szachowy rozwija kompetencje przydatne na studiach o profilu matematycznym czy politechnicznym. Zalety gry w szachy Szachy są wspaniałą grą rozwijającą liczne kompetencje, ale także dyscypliną sportową.

Uczą zdrowej rywalizacji, cierpliwości, wytrwałości, współzawodnictwa, wyrabiają ambicję – krótko mówiąc trenują charakter. Warto wspomnieć także o licznych zaletach dla humanistów – dziecko dzięki grze w szachy wyrówna szanse w szkole, nauczy się pracowitości i systematyczności, poprawi umiejętność logicznego myślenia, a także czytania.

Szachy dla dorosłych
Warto nauczyć się, jak grać w szachy także w wieku dorosłym oraz senioralnym – gra zapobiega chorobie Alzheimera, a mózg potrzebuje stymulacji i regularnych ćwiczeń. Osoby w wieku 75+ rzadziej cierpią z powodu demencji, jeśli grają w szachy.

Fotografie:


edukacja
 dzieci