Kategorie

Najnowsze

Wraz z biurem brokerów ubezpieczeniowych Adler Brokers Group zapraszamy na szkolenie dotyczące możliwości wyboru ofert ubezpieczeniowych spośród dostępnych w towarzystwach ubezpieczeniowych.

Dla wszystkich entuzjastów edukacji przygotowaliśmy badania, które mają służyć tworzeniu zasobów informacyjnych dla polityki edukacyjnej w Polsce.


Opublikowany przez Alicja | 2014/12/22

Jak poprawić swój śpiew czyli o emisji głosu
Są ludzie którzy chcą nauczyć się śpiewać, jednak brak im słuchu muzycznego, zatem czy można nauczyć śpiewu ludzi nie posiadających słuchu muzycznego? Zdania są w tej kwestii bardzo podzielone.

Jednak jeśli dziecko od najwcześniejszych dni życia ma styczność z muzyką, to jego mózg, będąc w okresie szybkiego rozwoju, chłonie wszystkie docierające do niego dźwięki.

Kiedy więc najlepiej zacząć lekcje śpiewu ? Specjaliści w tej dziedzinie są zgodni, że od najmłodszych lat dzieci powinny być oswajane z muzyką, należy im śpiewać. Trenerzy śpiewu są zgodni, że w każdym wieku można zacząć śpiewać, jeśli jest to naszą pasją i lubimy to robić.

Nauka śpiewu polega na nauczeniu przyszłego śpiewaka wykorzystywania mechanizmów śpiewu. Są to: mózg, przepona, struny głosowe, język, usta. Od stopnia napięcia strun zależy czy głosy wydobywany będzie wysoki czy niski. Podjąć ją możemy w ogniskach, szkołach muzycznych, bądź u indywidualnych trenerów głosu.

Chcąc dobrze śpiewać należy dobrze ustawić mechanizm wokalny, aby jego wszystkie elementy pracowały dobrze. W osiągnięciu tego mogą nam pomóc ludzie zawodowo zajmujący się nauką śpiewu. Podczas takich lekcji ćwiczy się przede wszystkim mózg, którego zadaniem jest nauczenie się wykonywania różnych ćwiczeń. Polegają one na powtarzaniu sylab na różnych wysokościach, podczas takich ćwiczeń mózg rejestruje i przekształca to tak aby można było śpiewać. Jednocześnie synchronizuje on dany mechanizm śpiewu, tworząc zgraną  całość.

Podczas pobierania lekcji śpiewu podstawowym zadaniem jest nauczenie się odpowiedniej emisji głosu, obejmującej oddychanie, artykulację, zmianę barwy, dynamiki, nauka przechodzenia z jednego rejestru w drugi. Emisja głosu jest zatem procesem podczas którego uczymy się wydobywania głosu podczas śpiewu.

Korzystając z profesjonalnej pomocy możemy nauczyć się śpiewać i prawidłowo korzystać z mechanizmu śpiewu. Obecnie Internet również umożliwia taki sposób nauki, poprzez specjalne strony na których chętni do nauki  śpiewu mogą nauczyć się sami podstawowych zasad działania narządów i ich wykorzystywania podczas śpiewu.

Fotografie:


nauka
edukacja
kształcenie
muzyka
szkoła