Kategorie

Najnowsze

Wraz z biurem brokerów ubezpieczeniowych Adler Brokers Group zapraszamy na szkolenie dotyczące możliwości wyboru ofert ubezpieczeniowych spośród dostępnych w towarzystwach ubezpieczeniowych.

Dla wszystkich entuzjastów edukacji przygotowaliśmy badania, które mają służyć tworzeniu zasobów informacyjnych dla polityki edukacyjnej w Polsce.


Opublikowany przez Mikołaj | 2014/02/13

Język obcy nie taki obcy!!
Znajomość języków obcych to w dzisiejszych czasach wielki atut.

Ta umiejętność przydaje się na wakacjach, podróżach, gdy chcemy porozumieć się z obcokrajowcami. Dzięki znajomości języków obcych możemy poszerzać krąg naszych znajomych, wymieniać się doświadczeniami, poznawać nową kulturę.

Znajomość języków to także dodatkowy plus dla pracodawcy. Większość pracodawców ceni sobie u pracownika swobodne posługiwanie się innymi językami. Niektóre firmy organizują nawet szkolenia, kursy języka obcego dla swoich pracowników. Chcą by pracownicy się rozwijali i tym samym podnosili prestiż zakładu. Modny jest język angielski. Jest to język, w którym operuje większość europejskich firm, także wymiana doświadczeń, poglądów biznesowych, kontraktów następuje właśnie w tym języku. Język angielski dla firm często organizowany jest w kameralnych grupach, miłej atmosferze, oczywiście jest to sponsorowany kurs przez pracodawcę.

Obecnie coraz młodsze dzieci mają kontakt z językiem obcym. Przedszkola oferują nawet odziały z nauką języka obcego. Dzieci przez zabawę łatwiej przyswajają nowe słówka, wyrażenia, zdania. Dorośli, młodzież mają dostęp do nauki języków obcych praktycznie nieograniczony. Nie trzeba zapisywać się na kurs; można skorzystać z dobrodziejstw internetu. Znajdują się tam wspaniałe multimedialne programy do nauki. Często można znaleźć bezpłatne solidnie przygotowane kursy z testami i egzaminami. Warto także odwiedzić dobrą księgarnię. Taka księgarnia językowa oferuje bogato zaopatrzony dział, w którym możną znaleźć książki do angielskiego, niemieckiego, a nawet japońskiego.

Nie tylko Warszawa i duże miasta stawiają na rozwój i szlifowanie języków obcych, ale nawet małe miasteczka i wsie.

Fotografie:


szkolenia
szkoła
kształcenie
wydawnictwo
księgarnia