Najnowsze

Wraz z biurem brokerów ubezpieczeniowych Adler Brokers Group zapraszamy na szkolenie dotyczące możliwości wyboru ofert ubezpieczeniowych spośród dostępnych w towarzystwach ubezpieczeniowych.

Dla wszystkich entuzjastów edukacji przygotowaliśmy badania, które mają służyć tworzeniu zasobów informacyjnych dla polityki edukacyjnej w Polsce.


Jak zostać specjalistą IT?

Artykuły powiązane: it, kształcenie, nauka, szkoła, szkolenia

(...) informatyki. Można więc znaleźć szkolenia techniczne, dotyczące infrastruktury, jak również szkolenia związane z zakładaniem i obsługą serwerów, a także dotyczące inżynierii oprogramowania. Swego czasu dość popularne były szkolenia związane z zakładaniem i obsługą stron, jednak ich popularność zmniejszyła się znacznie od czasu rozpowszechnienia (...)

Opublikowany przez Aneta | 2018/05/25

Jak zostać specjalistą IT?

Wybór idealnej szkoły

Artykuły powiązane: edukacja, kształcenie, nauka, szkolenia, wykształcenie

(...) to jednak nastąpi rodzice będą musieli dokonać wyboru szkoły. Z jednej strony dziecko można zapisać do szkoły publicznej, jednak od wielu lat coraz większą popularnością cieszy się prywatna szkoła podstawowa. Jednym z powodów jest dużo lepsza jakoś nauczania. Szkoły prywatne są (...)

Opublikowany przez Wanda | 2018/03/12

Wybór idealnej szkoły

Nowe dyrektywy i odpowiednie szkolenia

Artykuły powiązane: kształcenie, nauka, szkolenia, wykształcenie

(...) Szkolenie z nowej dyrektywy zawsze wiążę się z pewnym niepokojem osób, które są odpowiedzialne za wcielenie jej w życie, ponieważ oznacza to wdrożenie nowych specyfikacji i procedur, odbiegających od tego jak dotychczas działał dany odcinek pracy. Z tego powodu szkolenia są prowadzone zawsze wtedy gdy nowe informacje należy skutecznie rozpowszechnić wśród pracowników i dać im czas na ich przyswojenie oraz zorientowanie się w nowej rzeczywistości firmowej. Często z pomocą przychodzą (...)

Opublikowany przez Cecylia | 2016/12/19

Nowe dyrektywy i odpowiednie szkolenia

Jak poprawić swój śpiew czyli o emisji głosu

Artykuły powiązane: edukacja, kształcenie, muzyka, nauka, szkoła

(...) Specjaliści w tej dziedzinie są zgodni, że od najmłodszych lat dzieci powinny być oswajane z muzyką, należy im śpiewać. Trenerzy śpiewu są zgodni, że w każdym wieku można zacząć śpiewać, jeśli jest to naszą pasją i lubimy to robić.Nauka śpiewu polega na nauczeniu przyszłego śpiewaka wykorzystywania mechanizmów śpiewu. Są to: mózg, przepona, struny głosowe, język, usta. Od stopnia napięcia strun zależy czy głosy (...)

Opublikowany przez Alicja | 2014/12/22

Jak poprawić swój śpiew czyli o emisji głosu

Edukacja w Polsce.

Artykuły powiązane: edukacja, kształcenie, szkolenia

(...) Warto jednak dodać również o zmianie programu nauczania. Jest on bardziej dostosowany do potrzeb młodzieży, jednak wciąż nie kładzie się nacisku na wpojenie w młodzieży umiejętności myślenia, program nauczania za bardzo opiera się na zadaniach pamięciowych. Słynne zakuć, zdać i zapomnieć wciąż się sprawdza. Szkoły średnie. Tutaj zmieniło się niewiele, choć warto wspomnieć o mniejszej popularności szkół zawodowych. Szkoda – dobry zawód nierzadko daje lepsze szanse zatrudnienia, niż licealne wykształcenie ogólne, które może być co najwyżej przepustka na studia. Warto dodać – coraz częściej otwierane są kierunki, które dostosowane są do potrzeb lokalnych zakładów pracy, co rzecz jasna jest jak najbardziej słuszne. Studia. Studia w dzisiejszym wydaniu to studia dużo łatwiejsze niż wiele lat temu. Po wyższe wykształcenie może (...)

Opublikowany przez Mikołaj | 2014/09/23

Edukacja w Polsce.

Wyniki polskich uczniów - czy szkoła uczy dobrze?

Artykuły powiązane: edukacja, egzaminy, kształcenie, szkoła

(...) zaledwie 2.0. Ostatnia liczba jest nawet świetną alegorią do cyfrowych czasów,  w których przyszło nam żyć i jasno pokazuje, że dzisiejszy uczeń, to uczeń 2.0 - internet, komórka, mp3, to jest mu potrzebne do szczęścia.Czy więc szkoła w świetle tych danych uczy dobrze, czy jednak podstawa programowa w gimnazjum nie jest całkiem dopracowana? Z pewnością zarówno uczniowie jak i nauczyciele chcieliby, żeby materiału było nieco mniej. Takie ograniczenie sprawiłoby, że zarówno nauczyciel nie (...)

Opublikowany przez Aneta | 2014/07/21

Wyniki polskich uczniów - czy szkoła uczy dobrze?

Język obcy nie taki obcy!!

Artykuły powiązane: księgarnia, kształcenie, szkoła, szkolenia, wydawnictwo

(...) pracodawcy. Większość pracodawców ceni sobie u pracownika swobodne posługiwanie się innymi językami. Niektóre firmy organizują nawet szkolenia, kursy języka obcego dla swoich pracowników. Chcą by pracownicy się rozwijali i tym samym podnosili prestiż zakładu. Modny jest język angielski. Jest to język, w którym operuje większość europejskich (...)

Opublikowany przez Mikołaj | 2014/02/13

Język obcy nie taki obcy!!

Egzamin dojrzałości

Artykuły powiązane: edukacja, kształcenie, matura, szkolenia

(...) śpiewająco. Dlatego też uczniowie zazwyczaj szczególną wagę przykładają do tych przedmiotów maturalnych, z którymi w taki czy inny sposób wiążą swoją ewentualną przyszłość.Niemniej, maturę dobrze jest zdać bez problemu ze wszystkich obowiązujących przedmiotów, dlatego też już od początku tego najważniejszego, ostatniego roku szkolnego uczniowie przygotowywani są do matury na wiele różnych sposobów. Ważnym aspektem matury jest prezentacja maturalna.Wielu nauczycieli ma duże zastrzeżenia co do tzw. "nowej matury", właśnie głównie w (...)

Opublikowany przez Wanda | 2014/02/06

Egzamin dojrzałości

Sale językowe

Artykuły powiązane: kształcenie, szkoła, szkolenia

(...) Sale językowe a także pracownie multimedialne Omnneo zostały zaprojektowane i wykonane w technologii cyfrowej, a więc w technologii jak przystało na XXI wiek w Europie. Jest to zasadniczy wyróżnik oraz postęp w stosunku do staroświeckich a także nie odpowiadających już współczesnym warunkom działających w systemie analogowym pracowni multimedialnych. Pracownie multimedialne Omnneo to kapitalna platforma dydaktyczna, jaka na wielu różnych szczeblach kształcenia wykorzystywana jest jako pomoc. Pracownie językowe zostały stworzone oraz zaprojektowane w taki sposób, aby (...)

Opublikowany przez Cecylia | 2012/12/13

Sale językowe

Uczelnia wyższa w Poznaniu

Artykuły powiązane: edukacja, kształcenie, szkolenia

(...) Dla naszych słuchaczy współorganizujemy juwenalia w Poznaniu, organizujemy imprezy integracyjne dla słuchaczy pierwszego roku, przewidujemy wyjazdy w ramach zajęć, prowadzimy wynajem sal a także organizujemy obozy wędrowne. Nie ważne, który kierunek studiów wybierzesz, a zatem czy będzie to: amerykanistyka, kulturoznawstwo, ekonomia, turystyka i rekreacja, kierunek artystyczny - ochrona dóbr kultury, hotelarstwo, europeistyka, filologia angielska, pedagogika, dziennikarstwo, finanse i rachunkowość a także gospodarka przestrzenna zaoferujemy ci studia w Poznaniu w systemie 2-etapowym. Na (...)

Opublikowany przez Norbert | 2012/11/17

Uczelnia wyższa w Poznaniu