Kategorie

Najnowsze

Wraz z biurem brokerów ubezpieczeniowych Adler Brokers Group zapraszamy na szkolenie dotyczące możliwości wyboru ofert ubezpieczeniowych spośród dostępnych w towarzystwach ubezpieczeniowych.

Dla wszystkich entuzjastów edukacji przygotowaliśmy badania, które mają służyć tworzeniu zasobów informacyjnych dla polityki edukacyjnej w Polsce.


Opublikowany przez Norbert | 2015/09/03

Nauka przed ważnymi egzaminami
Matura czy egzamin gimnazjalisty wymagają solidnego przygotowania.

To w końcu od nich zależy nasza przyszłość! O czym nie można zapomnieć? Jak się przygotowywać?

S jak systematyczność
Niestety, ale z tym jest przeważnie największy problem. W końcu wydaje nam się, że skoro do egzaminu jeszcze rok, to będzie jeszcze masę czasu, aby się przygotować. Tymczasem ten czas szybko mija, a my zostajemy ze stertą nieprzerobionego materiału. Dobrze jest się uczyć na bieżąco, a przed egzaminem jedynie utrwalać zdobytą wcześniej wiedzę.

Nie opuszczaj problemów
Jeśli nie umiemy sobie poradzić z jakimś zagadnieniem lub go nie rozumiemy, często mamy tendencję do odsuwania go "na później". Tymczasem tak nawarstwiający się materiał niestety, ale jest coraz trudniejszy do poznania. Dlatego warto jest od razu wszelkie wątpliwości rozwiewać i na bieżąco szukać pomocy. Dobrym rozwiązaniem mogą się okazać korepetycje. Mogą nam one pomóc w zarówno rozwiązywaniu indywidualnych kwestii jak i utrwalaniu wiedzy.

Korzystaj z różnorodnych materiałów
Nasz mózg to ciekawy narząd. Oprócz tego, że potrzebuje odpowiedniej diety i snu, żeby dobrze funkcjonować, potrzebuje także różnorodnych bodźców. Inaczej się nudzi i trudno mu przyswajać informacje. Zapewniaj sobie możliwie wiele pomocy naukowych, które są różnych dziedzin. Ucząc się historii, oglądaj seriale dokumentalne, przeglądaj stare mapy. Ucząc się matematyki, wyszukuj ciekawostki i problemy, które zostały rozwiązane przez znane osoby w kreatywny sposób. Czytanie biografii - choć wydaje się odpoczynkiem - także jest formą nauki. Oczywiście chodzi o postaci historyczne i inne, o których się uczysz. Poznając ich życie łatwiej jest Ci zrozumieć, dlaczego i w jaki sposób odkryli swoje teorie.

Fotografie:


szkolenia
szkoła
wykształcenie
kursy