Kategorie

Najnowsze

Wraz z biurem brokerów ubezpieczeniowych Adler Brokers Group zapraszamy na szkolenie dotyczące możliwości wyboru ofert ubezpieczeniowych spośród dostępnych w towarzystwach ubezpieczeniowych.

Dla wszystkich entuzjastów edukacji przygotowaliśmy badania, które mają służyć tworzeniu zasobów informacyjnych dla polityki edukacyjnej w Polsce.


Opublikowany przez Cecylia | 2016/12/19

Nowe dyrektywy i odpowiednie szkolenia
Szkolenie z nowej dyrektywy zawsze wiążę się z pewnym niepokojem osób, które są odpowiedzialne za wcielenie jej w życie, ponieważ oznacza to wdrożenie nowych specyfikacji i procedur, odbiegających od tego jak dotychczas działał dany odcinek pracy.

Z tego powodu szkolenia są prowadzone zawsze wtedy gdy nowe informacje należy skutecznie rozpowszechnić wśród pracowników i dać im czas na ich przyswojenie oraz zorientowanie się w nowej rzeczywistości firmowej. Często z pomocą przychodzą uznane fimry szkoleniowe, jak np. DEKRA.

Praktyczne aspekty dyrektywy wymagają tego, aby osoby odpowiedzialne za jej skuteczne funkcjonowanie mogły w pełni zrozumieć proponowane zmiany i wcielić je w życie firmowe tak aby twórca dyrektywy miał pewność, że działa ona prawidłowo.
Nowa dyrektywa ciśnieniowa to przykład jednej ze zmian wprowadzanych nagle i wymagających od pracowników szybkiego do niej przystosowania.

Pracując w dziale normatywnym, gdzie ciągle mamy do czynienia ze zmieniającymi się procedurami, jesteśmy przyzwyczajeni do szybkiego tempa zmian jednak bywa i tak, że nowi pracownicy mogą nie nadążać za tym jak wiele dzieje się w ustawodawstwie. Z tego powodu szkolenia to dobra okazja, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na pytania osób mniej doświadczonych.

Szkolenie z nowej dyrektywy to także okazja do utrwalenia naszej dotychczasowej wiedzy i wskazanie kierunków dla niej rozwoju, ugruntowanie codziennych obowiązków i związanych z nimi kompetencji. Pracownicy struktur unijnych ciągle muszą się zmagać z nowymi dyrektywami, ciągle muszą uzupełniać wiedzę, ale także samodzielnie tworzyć te dyrektywy. Oczywiście samodzielnie nie znaczy w pojedynkę, a w wyznaczonym do tego zadania zespole eksperckim. Żeby jednak mieć do tego odpowiednie kompetencje, należy mieć wykształcenie prawnicze, administracyjne, albo politologiczne. Ważne jest także doświadczenie zawodowe i wiedza z zakresu danej dyrektywy, której treść ma ulec zmianie.

Fotografie:


nauka
kształcenie
wykształcenie
szkolenia