Kategorie

Najnowsze

Wraz z biurem brokerów ubezpieczeniowych Adler Brokers Group zapraszamy na szkolenie dotyczące możliwości wyboru ofert ubezpieczeniowych spośród dostępnych w towarzystwach ubezpieczeniowych.

Dla wszystkich entuzjastów edukacji przygotowaliśmy badania, które mają służyć tworzeniu zasobów informacyjnych dla polityki edukacyjnej w Polsce.


Opublikowany przez Iga | 2017/09/26

Psychoterapia
Kryzys może dopaść każdego z nas.

Stres w pracy, ciągły pęd życia to czynniki, które sprawiają, że nasza psychika pracuje na coraz wyższych obrotach. Jeżeli jednak przez dłuższy czas odczuwamy smutek, jesteśmy zdołowani, warto zasięgnąć profesjonalnej pomocy. Nie jest to jednak zadanie proste. Szukając dobrego specjalisty, warto poszukać w sieci i wpisać w wyszukiwarkę psychoterapeuta z Zabrza. 
Można poczytać komentarze na temat lekarza i zasięgnąć opinii internautów. Są też fora, gdzie można rozglądnąć się za kimś, kto pomoże nam odzyskać zdrowie psychiczne. Ważne też, żeby psychoterapeuta posiadał odpowiednie uprawnienia w zakresie psychiatrii, psychopatologii czy psychologii. Można także zasięgnąć opinii znajomych, którzy korzystali z usług psychoterapeuty. Jeżeli im pomógł, to może nam też. Polecamy więc odwiedzenie strony http://fripp.org.pl

A na czym polega psychoterapia?
Jej celem jest wyeliminowanie z psychiki pacjenta objawów zaburzeń chorób psychicznych. Nie jest to zadanie łatwe i często potrzeba na to sporo czasu. Cel tutaj jest taki, by pacjent pozbył się wewnętrznego cierpienia i by w jego psychice powstały zmiany na lepsze. Każdy człowiek jest inny, dlatego psychoterapia jest indywidualnie ustalana dla każdego pacjenta. Głównym jej celem jest wyeliminowanie ostrego kryzysu, zmniejszenie lub całkowite usunięcie objawów. 
Za pomocą psychoterapii leczy się takie zaburzenia psychiczne jak: nerwice, psychozy, zaburzenia osobowości, zaburzenia lękowe czy zaburzenia odżywiania. Taka terapia jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które przezywają trudny okres w swoim życiu, związany na przykład ze stratą bliskiej osoby czy wynikający ze złej sytuacji życiowej.

Fotografie:


leczenie
terapia
psychoterapia