Kategorie

Najnowsze

Wraz z biurem brokerów ubezpieczeniowych Adler Brokers Group zapraszamy na szkolenie dotyczące możliwości wyboru ofert ubezpieczeniowych spośród dostępnych w towarzystwach ubezpieczeniowych.

Dla wszystkich entuzjastów edukacji przygotowaliśmy badania, które mają służyć tworzeniu zasobów informacyjnych dla polityki edukacyjnej w Polsce.


Opublikowany przez Zenon | 2018/08/20

Tableau - prosta wizualizacja danych
Twoja firma zajmuje się analityką biznesową i potrzebujesz narzędzia, które pomoże ci z wizualizować dane twojej firmy w przejrzysty i prosty sposób? 
Albo jesteś pracownikiem takiej firmy i szukacie rozwiązania na przejrzystą wizualizację danych? Tableau Software to oprogramowanie, które ma za zadanie w przejrzysty sposób uporządkować dane. Ideą tej aplikacji jest zamiana zwykłych liczb w przejrzyste wykres lub mapy. Jest ona prosta w obsłudze. 
To amerykańskie przedsiębiorstwo działa już na rynku 15 lat. Zostało nagrodzone kilkoma prestiżowymi nagrodami w kategoriach analityki biznesowej. Dodatki do tableau pozwalają np. na dodatkową edycję danych lub ich szybkie wysyłanie oszczędzając przy tym czas i pieniądze.
Tableau składa się z takich programów jak: Tableau Desktop, Tableau Server, Tableau Online wszystkie z 14-dniowym okresem próbnym (potem należy wykupić płatną wersję) oraz z Tableau Reader i Tableau Public - które są dostępne za darmo. 
Warsztaty z tableau pozwolą ci dokładnie zapoznać się z programem i nauczą cię jak tworzyć własne wykresy, które będą bazowały na podanych przez ciebie danych. Ponadto możesz skorzystać ze szkolenia z oprogramowania tableau online, które przyda się początkującym analitykom. 
Z tableau korzystają także takie marki jak Facebook czy Pepsi. Aby dobrze opanować to oprogramowanie, należy najpierw zapoznać się z Microsoft Excel, gdyż mają kilka podobnych funkcji. A poza tym jego znajomość może nam się przydać na stanowisku analityka.
Źródło: newdatalabs.com

Fotografie:


szkolenia
oprogramowanie
tableau
dodatki
warsztaty
dane